در حال حاضر زمانی از سال است که هوای خشک بعدازظهرها، شیشه پنجره صبح مه زده را می شکند. فصل با هم بودن، امیدواری، شگفتی و گرما. دست کم باید این طور باشد. اگر شما این گرما را حس نمی کنید، پس شاید نیاز به تغییر محیطتان دارید. از انبوه بالش‌ها گرفته تا زیراندازهای نرم، در اینجا شش راه برای اضافه کردن حس آرام زمستانی به منزلتان می بینید.

1.اطرافتان را با چیزهای نرم پر کنید. چیزهای مانند قالیچه یا زیراندازی از پشم گوسفند که روی کاناپه می اندازید، باعث می شود چشمانتان را بسته و گاهی چرت بزنید. حالا خواه واقعی باشد یا مصنوعی، پوست گوسفند با بافت پُر راحتی ایجاد کرده و نقش مهمی در خانه در طول زمستان ایجاد می کند.

روش گرم و نرم کردن خانه در زمستان

استفاده از پوست گوسفند در جاهای غیرمنتظره، مانند صندلی‌های ناهارخوری، هم لوکس و هم پوشش دهنده است. فقط کمی تجمل می افزاید تا احساس خاص راحتی و فریبنده ای داشته باشید، دو جنبه مهم ایجاد گرما.

پتوها نیز آشکارا منبع دیگری از نرمی هستند، که به ما حس امنیت می دهند و ما را به خاطرات قبلی‌مان پیوند می دهند. پتویی که روی صندلی انداخته اید فرصتی است تا خود را در گرمای آن بپیچید، و برنامه هایتان را لغو کنید.

آن‌ها را بر روی کاناپه یا صندلی باقی بگذارید. چون افکندش روی کاناپه راحتی را نشان می دهد، خوب است که گرمای بصری هم ایجاد شود.

2.کمی پارچه مخمل اضافه کنید. با پارچه ها می توان حال و هوای زیادی به یک فضا بخشید. یک صندلی چرمی حس متفاوتی در فضا ایجاد می کند تا صندلی‌های راحتی مخمل. اگر خواهان تجمل هستید، مخمل مدرن به روز هم راحت و هم تجمل آمیز است.

روش گرم و نرم کردن خانه در زمستان

یک کاناپه مخملی روش نفیسی است برای افزودن بافت راحت به اتاق، ولی نباید برای این تزئینات روی مبلمان بی کم و کاستی ولخرجی کنید.

روکش مخملی برای گرما بخشی به فضا در طول ماه های زمستان استفاده کنید.

3.توده ای از بالش درست کنید. با اینکه حقیقت دارد که یک کاناپه یا تختخواب نیازی به چند بالش ندارد، اما انباشتن آن‌ها روی هم برای تماشای فیلم شبانه، دورهمی های کوچک، یا لم دادن طولانی در طول یک روز بارانی لطف دیگری دارد.

روش گرم و نرم کردن خانه در زمستان

وقتی به بالش‌ها می رسید، روش بیشینه گرا را در پیش بگیرید. از بالش‌های کافی برای نشستن، در بغل گرفتن، پشت سر گذاشتن، و قرار دادن دور و برتان استفاده کنید.

4.یک ایستگاه نوشیدنی گرم ایجاد کنید. یک سینی زیبا را درآورده، ماگهای مورد علاقه تان را در آن چیده،  و شیشه ها، کاسه ها و قوطی ها را با مارشمالو، بیسکوئیت با روکش شکلات، شکلات‌های نعنایی و پوبهای دارچین پر کنید. کمی آب گرم بجوشانید، و آن را در تنگ عایق بندی نزدیک مجموعه چای‌خوری، چون بابونه، استوخدوس، نعناع بگذارید و این‌گونه شما خانه ای آماده پذیرایی دارید.

5.شمع‌ها را یکجا جمع کنید. شمع‌ها مدت زیادی برای تنظیم فضا برای هر چیزی از ناهار رسمی تا نمایش‌های رمانتیک به‌کاررفته اند. وقتی بو می کشید، می توانند حس مکان را به وجود آورند، خاطرات خاصی را هر بار با ورود به فضا برای شما به وجود آورند.

روش گرم و نرم کردن خانه در زمستان

جمع کردن شمع‌های متعدد با ارتفاع متفاوت با هم در یکجا، گرمای رمانتیک و جادویی ایجاد می کند. نور مبهم و شمع‌هایی که فضا را روشن می کنند را امتحان کنید.

حمام گرم معمولاً راه جذابی برای رفع نگرانی‌هاست، ولی افزودن شمع به این ترکیب، رایحه را افزایش می دهد، کمک می کند ریلکس کرده و ذهنتان را سبک کنید.

 شمع‌ها را ا هم در یکجا، در شمعدان‌ها بگذارید تا سوسو بزنند.

دقت کنید که میزی که به عنوان شمعدان استفاده می کنید، محکم و مطمئن بوده و واژگون نشود.

گرچه جایگزینی برای آتش در حال خروش در شومینه نیست، جمع کردن شمع‌ها با هم راهی سریع و بدون دود برای ایجاد حسی مشابه است. فقط برای موقعیت‌های خاص به عنوان تنها دلیل برای روشن کردن شمع استفاده نکنید، این کار را برای خودتان و بالا بردن روحیاتتان در یک روز افسرده و ابری انجام دهید.

نکته مهم: اگر در خانه ای با حیوانات فضول یا بچه های کوچک زندگی می کنید، شمع‌های ال ای دی شارژی بهترین انتخاب برای جلوگیری از حوادث و صدمات است.

6.برخی چیزهای پشمی را تعویض کنید. در هوای تابستانی، کف اتاق لخت یا فرش کم تراکم می تواند اتاق را از لحاظ بصری و فیزیکی سردتر نگه می دارد. زمانی که دمای هوا پایین می آید، تعویض پوشش کف با فرش پشمی زیرانداز نرم ابر مانندی ایجاد می کند. یک فرش پشمی به کلی زیبایی اتاق را تحت تأثیر قرار می دهد و آن را راحت تر می سازد.

روش گرم و نرم کردن خانه در زمستان

فرشی با تن روشن تر، جذابیت فضلی را می افزاید. یادآور جایی راحت یا زمین پوشیده از برف است.

تعویض پوشش کف زمان مناسبی است تا فرش‌های قبلی تمیز و لوله کرده باقی بمانند. می توان آن‌ها را نگه داشت تا هوا گرم‌تر شود.

هنگام جارو کردن یک فرش پشمی، می توانید برس غلتان را خاموش کرده و فقط از ویژگی مکش استفاده کنید.