سال‌هاست که طراحان داخلی با بی‌رنگ‌ترین رنگ‌ها که تحت عنوان رنگ‌های خنثی هستند، درگیر رنگ‌های سنتی بوده‌اند، و خاکستری سرد و خاکستری مایل به بژ پادشاه رنگ‌ها بودند. اما با این حال اخیراً افراد در حال بازیابی لذت افزودن رنگ به خانه ها با رنگ‌های نزدیک به خنثی هستند، رنگ‌های چندکاره که می توانند به عنوان رنگ خنثی عمل کنند اما باز هم کمی انرژی به تم رنگ تزریق کنند.

پر حرارت ترین آنها کدام است؟ می توان گفت آبی آسمانی. این رنگ لایتناهی انتخابی باب روز برای افزودن سرزندگی به دکور هر سبکی شده است، بدون اینکه با سایر رنگ‌ها در تناقض بوده یا حس زیادی را تلنبار کند. اگر منزل شما کمی ملال انگیز شده، شاید آبی آسمانی رنگ خنثای جدیدی برایتان باشد.

 

آبی آسمانی و سفید

آبی آسمانی با ابرهای کرکی سفید، منظره ای کلاسیک و زیبا است که می توانیم کل روز به آن خیره شویم. یکی از دلایلی که آبی آسمانی و سفید ترکیب قدرتمندی هستند این است که آبی های روشن کمک می کنند تا سفید به نظر بسیار سفید بیاید، بدین معنی که کابینت یا پورسلین سفید بسیار چشمگیر خواهد بود.

دلیل دیگر این است که این ترکیب آنقدر طبیعی به نظر می آید که آبی تقریباً دیده نمی شود. آبی آسمانی اشباع شده نشان داده در اینجا سلطه گرایانه نیست، و در نهایت فضا به نظر آشپزخانه ای سفید می آید.

می توانید آبی آسمانی زیادی به یک فضا اضافه کرده و هنوز این حس را نداشته باشید که ظاهری جلب توجه کننده غالب می باشد. حتی این آشپزخانه مدرن با کابینت آبی حس دل‌باز و سبک دارد.

تأثیر سفیدی آبی آسمانی بخصوص در حمام با دستشویی وان سفید کلاسیک چشمگیر می باشد.

و از آنجا که این رنگ آبی آسمانی است، چرا بالای سر بکار نرود؟ سقف‌های رنگی سبکی وسوسه انگیزند که برخی محتاطانه آنها را امتحان می کنند، ولی طبیعت قبلاً چشم‌های ما را به دنبال خود کشیده تا پیش بینی کند این رنگ آسمانی است. احساسی طبیعی است که در واقع شما ممکن است فوراً سقف آبی را زمانی که در اتاق قدم می زنید ملاحظه نکنید.

 

آبی آسمانی با رنگ‌های خنثی

آبی آسمانی ترکیب شده با پالت مختلف رنگ‌های طبیعی (نظیر خاکستری مایل به قهوه ای و خاکستری)، حس رنگ بدون جلب توجه زیاد را وارد می کند، که اتمسفر سرزنده را تفکیک می کند. در واقع، به شکلی که این رنگ با رنگ خنثای گرم همچون بژ حنایی  مغایرت دارد، کمک می کند تا ته رنگ پنهانی را نشان دهد. دقت کنید که چطور کاناپه کرم مایل به سفید و گاری طلایی رنگ به پرده های آبی ملایم در این تصویر ضربه می زند. تأثیر کلی پیچیده و آرام است نه دلگیر.

آبی آسمانی همچنین با الگوهای مدرن دراماتیک همخوانی دارد. سعی کنید آن را با سیاه و سفید با مغیرت بالا و خاکستری تند ترکیب کنید.

 

آبی آسمانی با رنگ‌های پر حرارت

جادوی واقعی آبی آسمانی، در هر صورت در این است که چطور می تواند با رنگ‌های پر حرارت علاوه بر رنگ‌های خنثای ملایم ترکیب شود. رنگ آبی همچون یک جین می تواند هنگام استفاده با قطعات رنگی تر در زمینه محو شود، بنابراین دید کلی شدت رنگ داشته اما مخالف نیست.

آبی آسمانی را با یک رنگ مشخص غالب جفت کرده و این عمل اجازه می دهد رنگ گرمتر ستاره میدان باشد. راهنماهای دکور کلاسیک اصرار دارند که آبی‌رنگی پسرانه است، اما این اتاق خواب بچه با دیوارهای آبی حسی رویایی و دخترانه القا می کند، درحالی‌که چین‌های صورتی اولین چیزی هستند که جلب توجه می کنند.

چون آبی‌رنگی نزدیک به خنثی است تا رنگی واقعاً خنثی، می تواند واقعاً کمک کند تا پلی بین رنگ‌های خنثی و پویا در اتاق بزند، و باعث می شود فضای کلی هماهنگی بیشتری داشته باشد. اگر این اتاق و دیوارهای خنثی و پارچه رو مبلی، فرش مدل ایرانی مغایرت اصلی باشند، ولی در اینجا المان‌های زیادی چشم‌ها را به دنبال خود می کشند.

در این اتاق دل‌باز، رنگین کمانی از رنگ‌ها در دیوار اصلی توسط زمینه آبی به هم گره خورده اند، که کمک می کند اتاق حالت صلح آمیز و متعادل داشته باشد. هیچ رنگ تکی به‌طور کامل برجسته نیست، ولی آبی آنها را جذب نمی کند.

وفق پذیری آبی این رنگ را انتخابی عالی برای نواحی ای می سازد که گاهی پر و گاهی خالی هستند، از قبیل یک گوشه پوشیده یا قفسه بندی.

صندلی‌های مدرن پلاستیکی سرد و اشکال شیک می توانند گاهی سرد تحقق یابند. لطافت طبیعی آبی آسمانی این فرمها را گرمتر و کمتر جدی می سازد. برای گردش خوشی به هر فضایی، یک صندلی آبی یا آویزهای شیشه ای آبی سرزنده را امتحان کنید.