توسط فنگ شویی می توان فضای داخلی خانه را تصحیح کرد . از این به بعد خانه شما محلی برای آسایش و آرامش و نشاط شما خواهد شد . در لغت فنگ شویی به معنای باد و آب است .

فنگ شویی

قواعد و اصول فنگ شویی از هزاران سال پیش مورد توجه بوده است و امروزه نیز با زندگی های ما تطابق دارد . از نظر فنگ شویی می توان بین پنج عنصر آب و خاک و آتش و چوب و آهن تعادل ایجاد کرد و به آن نظم دارد .

هنگامی که ما انرژی های راکد را آزاد می کنیم و به آن ها جهت می دهیم تا جریان پیدا کنند احساس آرامش و اعتماد به نفس بیش تری را کسب می کنیم .

همه ی ما می دانیم که طب سوزنی انرژی به بدن وارد می کند ، فنگ شویی نیز این عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد . در این مطلب شما با استفاده از راهکارهای ساده و عملی می توانید دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید .

در ابتدا بخش های مختلف خانه را بررسی می کنیم .

اصول کلی فنگ شویی شامل :

  1. لزومی ندارد که قواعد فنگ شویی دانه به دانه رعایت شود . می توانید این قواعد را برای جاهایی استفاده کنید که لازم می باشد .
  2. وسایلی را که خراب و بدون استفاده هستند را بازبینی کنید شاید بتوان از آن ها دوباره استفاده کرد .
  3. وسایلی را که زیاد از آن ها استفاده نمی کنید را در کمدتان انبار نکنید .
  4. بی نظمی را کنار بگذارید . مرتبا خانه تان را تمیز کنید تا انرژی های مثبت وارد خانه تان شوند .

قوانین فنگ شویی پیروی نمودن از خرافات نیست ، تمرین مدیتیشن هم نیست ، روشی زودگذر هم نمی باشد ، جادو و جنبل هم نیست ، بلکه یک هنر است بسیار ساده ، و دارای انعطاف برای بالا بردن نشاط و آرامش در زندگی که با همه سبک های دکوراسیون سازگار می باشد .

ورودی یک فضیا میان دنیای بیرون و خانه شما می باشد . در این فضا است که انرژی ها وارد یا خارج می گردد . دهانه خانه از نظر فنگ شویی ورودی می باشد .

برای همین باید برای ورودی توجه ای ویژه شود . این محل نباید به انباری تبدیل شود .

تا آن جایی که امکان دارد ورودی خانه باید وسیع باشد ، هم چنین روشن و خلوت نیز باشد تا انرژی در آن به صورت آزادانه حرکت نماید . رخت آویز را در این مکان نگذارید مگر این که داخل کمد باشد . کفش ها نیز باید داخل جا کفشی قرار گیرند . اگر ورودی تان تاریک است انرژی برای وارد شدن به بخش های مختلف آن دچار مشکل خواهد شد و بهتر است سقف کاذب با نور مخفی یا یک لوستر برای این مکان در نظر بگیرید . هم چنین می توانید از لامپ های هالوژن دار نیز استفاده نمایید و نور را پراکنده کنید .

در فصل زمستان چراغ ها را روشن بگذارید . برای این که ورودی تان بزرگ تر دیده شود از اثاثیه کم تری استفاده نمایید . اگر ورودی تان کوچک است یک آینه بزرگ نصب کنید تا بزرگ تر دیده شود .

در مقابل در ورودی یک فرش پهن کنید بر روی دیوارها می توانید دعا و نمادهای مذهبی نصب کنید .