وقتی تصمیم گرفتید خانه تان چه شکلی باشد، رنگها را انتخاب کردید، و محاسبه نمودید چقدر می توانید هزینه کنید، زمان این فرا می رسد که به مبلمان توجه کنید. خواه تازه از دانشکده خارج شده باشید یا به سالهای طلایی تان وارد شده باشید، احتمال دارد چیزهایی جمع کرده باشید. باقی وسایل مورد نیاز را باید از کجا تهیه کنید؟ و چطور از اشتباه جلوگیری می کنید؟

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی

ابتدا نگاهی به مبلمانی که از قبل داشته اید بیندازید. اگر وسیله ای ارزان باشد، از شر آن خلاص شوید. اگر سبک از مد افتاده ای باشد، آن را دور بیندازید، مگر اینکه ارزش معنوی داشته باشد، که در این مورد شما می توانید آن را با رو مبلی جدید نونوار کنید.

اگر هنوز در مورد نگه داشتن چیزهایی مطمئن نیستید، استخدام یک طراح داخلی و سقف کاذب را حتی برای ساعتی در نظر بگیرید، تا به شما کمک کند تا دارایی هایتان را سوا کنید و به شما بگوید چه چیزی ارزش نگه داشتن دارد. آلیسون کاکوما از طراحان داخلی کاکوما می گوید: “دکوراتور همه چیز را از لنز متفاوتی می بیند”.

زمانی که مجموعه تان را بررسی نمودید، یک مرحله دیگر دارید تا قبل از شروع به خرید تکمیل کنید. کاکوما می گوید: “تا زمانی که کل فضا ، فرش، مبلمان، تزئینات پنجره و نورپردازی را تعبیه ننموده اید، چیزی نخرید. با اینکه لازم نیست قطعات دقیق را مشخص کنید، اما باید بدانید می خواهید هر چیزی چه شکلی باشد.

کوکوما می گوید: “افراد اغلب اشتباه می کنند و آیتمی را خرید و سپس در دکوراسیون فضا حول آن آیتم گیر می کنند.

اما چطور بدانید چه قطعاتی را می خواهید ؟ وقت آن رسیده که کمی جست و جو کنید. زمانی را صرف دیدن مغازه های آنتیک فروشی کنید. از مرکز طراحی ها دیدن کنید و از سبکهای رایج اطلاع کسب کنید، بدانید چه چیزهایی در دسترس است که دوست دارید. کلودیا جاستل از گروه طراحی آدینی می گوید: “لازم است افراد افق دید گسترده تری داشته باشند”.

برخی طراحان دکوراسیون داخلی و سقف کاذب کناف ابتدا خرید قطعات بزرگ را پیشنهاد می دهند. آنها را از اول بخرید یا در آخر، معمولاً داشتن درکی ضمنی از اثاثیه ایده خوبی است. به توصیه کاکوما پارچه های رو مبلی طبیعی بخرید، و آن را با رنگ دیوارها ، سقف کاذب و بالش ها هماهنگ کنید”.

دکوراسیون

راحت بودن مهم است از خرج کردن پول تان در اتاق نشیمن نترسید.

به توصیه جاستل بهترین کاناپه ای را بخرید که توان خریدش را دارید. سعی کنید قبل از خرید روی آن بنشینید یا دراز بکشید و اگر بضاعتش را دارید آن را خریداری کنید، و کوسن ها را عوض کنید. اگر بیشتر از اتاق نشیمن در اتاق خانواده می نشینید، بیشتر پول را بجای اینکه صرف چیزهایی که هیچ وقت لازم ندارید، خرج آن قطعات کنید.

مبلمان های دارای تشک راحتی سرمایه گذاری بزرگی هستند، بناباین در اثر تغییرات در شیوه زندگی و سلیقه تان دوام می یابد. به عنوان یک قاعده، بهتر است با مسیری ساده و روشن پیش بروید. کاکوما می گوید: “زیاد خود را در مورد اینکه اثاثیه باید به هم بیایند اذیت نکنید”.

او می گوید: “چیزی را انتخاب کنید که دوست دارید. نگران اینکه آن را کجا بکار ببرید”.

جاستل می گوید: “اینکه کجا متوقف شوید بستگی به سبک، بودجه و توقع کیفیت علاوه بر مقدار زمانی که شما باید به این پروژه اختصاص دهید دارد.

اگر موضوع بودجه است، از مغازه های دست دوم فروشی، سمساری، تبلیغاتی و مغازه های آنتیک فروشی خرید کنید که اغلب می توانید کالاهای قیمت بالا را زیر  قیمت خریداری کنید.

اگر وقت ندارید سری به فروشگاه های اثاثیه مورد اعتماد بزنید. کاکوما طرفدار خرید از فروشگاه های اثاثیه نیست، او می گوید: “چون مبلمان حرفه اولیه آنها نیست، پس کیفیت تغییر می کند و سبک ها ممکن است رایج نباشند”. همچنین از خرید از جاهای غیر قابل اعتماد خودداری کنید. او پیشنهاد می دهد از مکان هایی خرید کنید که اگر مشکلی به وجود آمد، پای محصول خود بایستند.

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی

چطور می توانید اثاثیه بهتری خریداری کنید؟

  • اگر می خواهید مبل با تشک راحتی بخرید، یک گوشه را بلند کنید و آن را تکان دهید؛ اگر سبک و شل بود، صرف نظر کنید. بعلاوه هر چه بالش سنگین تر باشد مدت بیشتری دوام می آورد.
  • هنگام خرید کابینت ها، به دنبال کشوهایی با اتصال (لولای) دم چلچله ای در زوایا باشید.
  • در مغازه تشک فروشی به تعداد فنرها توجه کنید: هر چه تعداد فنرها کمتر باشد، بهتر است.