قبل از اینکه نقاشی را آغاز کنید نیازهای خود، استایل دکوراسیون و چیزهای اضافی را بشناسید.

تبریک. شما برآن شده اید تا خانه خود را تزیین کنید حالا چه باید کرد؟

چه بار اولتان باشد که خانه تان را تجهیز می کنید و چه میخواهید دکوراسیون خانه ای را که ده هاست در تملک شماست تغییر دهید، تزیین خانه کاری بسیار جذاب است که پر از تصمیمات گران قیمتی است که اثر آن می تواند سالها باقی بماند. چگونه میدانید کدام استایل برای شما مناسب است؟ آیا این کار را خود باید به عهده بگیرید و یا فردی حرفه ای را برای این کار استخدام کنید؟ چه مقدار باید خرج کنید؟ و چه گام هایی را باید بردارید تا مطمئن شوید از نتیجه راضی خواهید بود؟

در این قسمت شما را با روند کلی آن از انگیزه اولیه تا مرحله آخر آشنا خواهم کرد. ما در مورد انتخاب رنگ ها، خرید وسایل، چیدن وسایل، کجا باید خساست به خرج دهید و کجا ولخرجی کنید صحبت خواهیم کرد.

اما قبل از انجام هر کاری اطراف خود را نگاه کنید. از چه چیز هایی خوشتان می آید؟ چه چیزهایی را نمی پسندید؟ آیا در مورد زیبایی دکور منزلتان احساس خوشایندی دارید؟ در مورد راحتی آن چطور؟ پارچه ها؟ رنگ ها؟

از تصویر فرا بگیرید. چیزهایی را که دوست می دارید را تکرار کنید و چیزهایی را که دوست نمی دارید را نه. تنها به این خاطر که ذهن شما با آنها آشناست.

لیست خود را برای سانتا بنویسید. یک لیست از چیزهای مورد نظر خود بنویسید. هر چیزی را که دوست دارید را بدون در نظر گرفتن ملاحظات مالی بنویسید. سپس ببینید چه کارهایی را می توانید انجام دهید و چه کارهایی را نه. چه کارهایی در اولویت اصلی هستند و چه کارهایی اهمیت زیادی ندارند.

ایمی لاف طراح داخلی از بریستول ویرجینیا می گوید اگر شما این سر لیست را نداشته باشید اولویت بندی کار ها بسیار دشوار خواهد بود.

تصاویر را جمع آوری کنید. شروع به گرفتن عکس هایی از اتاق هایی که می پسندید کنید. حتی اگر شما می خواهید طراح داخلی استخدام کنید این کار به وی کمک خواهد کرد تا درک بهتری از ذائقه شما داشته باشد.

طبیعتا وبسایت های دکوراسیون مکانی بسیار عالی برای شروع است چراکه بیش از 3 میلیون تصویر را زیر انگشتان خود خواهید داشت. شما می توانید هر چیزی را در یک آلبوم ذخیره نموده و یا آلبومی مجزا برای هر اتاق یا هر جنبه ای از طرح بسازید. (رنگ دیوار ها، تجهیز منزل، بخاری ها و غیره)

اصرار بر این نداشته باشید تا این کار را در یک جلسه انجام دهید بلکه به خود فرصتی چند هفته ای و یا حتی چند ماهه بدهید تا تصاویر را بررسی کرده تا با ذائقه خود بیشترین مطابقت را داشته باشند. ممکن است چیزی که در روز اول پسندیده اید در روز بیست و سوم به نظر شما کهنه و قدیمی بیاید.

زوج خوش سلیقه خود را وارد این کار کنید. در بسیاری از زوج ها اغلب یک نفر است که بیشتر از دیگری در تزیین خاله علاقه مند است. ممکن است دیگری بگوید “هر کاری خودت میخوای بکن!”

هر کاری را که می خواهید انجام ندهید. چرا که به محض اینکه شروع به خرید کردن نمودید آقا یا خانمی که نظری نداشته به یک باره صاحب نظر می شود. بنا بر این او را وادار کنید تا به همراه شما از همان ابتدای کار با نگاه کردن به تصاویر داخلی وقت بگذراند. آلانا هومسلی طراح داخلی وود لند کالیفرنیا در این رابطه می گوید زمانی حدود یک الی دو ساعت را در پشت رایانه بگذرانید و کیس ها را با هم نگاه کنید و در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید. هر اتاقی را که نگاه می کنید از زوج خود بپرسید اینو دوس داری؟ اینو دوس داری؟

هر کدام از شما می توانید به صورت جداگانه و بدون توجه به دیگری مجموعه ای از تصاویر مورد پسند خود را انتخاب نموده و سپس بنشینید و تصاویر خود را با دیگری مقایسه کنید. در این صورت انتخاب شما تحت تاثیر انتخاب دیگری نخواهد بود. به محض این که شما انتخاب های خود را با یکدیگر مرور نمودید شباهت ها و تفاوت های تصاویر شما مشخص خواهد شد.

“نمیدانم چه چیزی را دوست دارم”. بسیاری از افراد بیان آنچه می خواهند را سخت می دانند. نگذارید که این موضوع شما را برنجاند. بگذارید تصاویری که جمع آوری نموده اید شما را در این کار کمک کنند. به تصاویری که هر لحظه در حال به روز شدن هستند بنگرید: استایل مبله نمودن، رنگ کف پوش ها، طرح ها، جنس ها، کمیت اثاثیه در هر اتاق. بگذارید این ویژگی ها شما را راهنمایی کنند.

به گفته هومسلی اکثر افراد سطح راحتی پایینی دارند. آنها خود نوع اتاق هایی را که دوست دارند در آن باشند و نوع اتاق هایی را که دوست نمی دارند در آن باشند را می دانند. با وجود اینکه خوب است تا جرات این را داشته باشیم تا هر لحظه پا را فراتر از محدوده راحتی خود بگذاریم، بعید به نظر می رسد که شما از زندگی کردن در محیط محدود فعلی لذت ببرید اگر شما رویایی زندگی کردن در کشور فرانسه را در سر می پرورانید. لذا به غریزه خود اهمیت دهید.

نگاه دیگری به اطراف خود بیاندازید. حال که شما صفر تا صد این کار را آموخته اید به فضای داخلی دوباره نگاه کنید و لیستی از اثاثیه اصلی که لازم دارید تهیه نموده و مواردی که باید بمانند و مواردی که باید حذف شوند را شناسایی کنید.

توجه داشته باشید که اگر شما از اثاثی خوشتان آمد ولی از روکش آن متنفر بودید می توانید آن را تعویض کنید. لوازم چوبی را می توان نقاشی و یا رنگ آمیزی کرد. برخی از لوازم را می توانید تغییر کاربری دهید. و اگر وسیله ای موجود است که به شما به ارث رسیده است و ارزش معنوی زیادی دارد ولی شما نمیتوانید با لذت به آن بنگرید… خب زندگی کوتاه تر از آن است که شما بخواهید با چیزهایی که دوست نمی دارید زندگی کنید.

همه این ها در یک مرحله یا مرحله به مرحله؟ اگر شما بودجه انجام همه کار ها در یک مرحله را دارید پس درنگ نکنید. اگر شما می خواهید همه این مراحل را به یکباره انجام دهید ولی توان مالی آن را ندارید پول خود را پس انداز نموده و بعدا این کار را به یک باره انجام دهید.

اگر شما توان مالی آن را ندارید تا همه مراحل را به یک باره طی کنید و اهمیتی به انجام این مراحل به صورت همزمان نمی دهید پس بهتر است شما این پروژه را در چند مرحله انجام دهید. به جای اینکه کمی در این اتاق کار کنید و کمی در دیگری بهتر است کار کردن در یک اتاق را تکمیل کرده سپس به اتاق بعدی بروید.

به اعتقاد هومسلی زندگی در یک اتاق نیمه کاره کسی را خشنود نمی کند. بهتر است صبر داشته باشید و پروژه خود را در فاز های مختلف انجام دهید.

اتاق نشیمن برای شروع خوب است. چرا که تزیین آن شما را سربلند کرده و دوستان شما نیز آن را می بینند- نقطه آغاز مناسب دیگری برای کار های پیش رو.

سقف کاذب خانه تان نیز بهترین گزینه برای تغییر و تزئین است ، در سقف کاذب کناف خانه می توانید از لوستر های سبک ، led و سایر روشنایی ها استفاده نمایید.