همه ما انتظار داریم بعد از سپری کردن یک روز کاری و هزاران مشکل ریز و درشتی که سپری کرده ایم زمانی که به خانه می رسیم روی مبل در کنار خانواده پرانرژی و شادمان خستگی را از تن مان بیرون کنیم . روان شناسان معتقدند که استراحت کردن در یک محیط آرام وشاد حتی اگر در مدت زمان کوتاهی هم باشد می تواند باعث سرزندگی افراد گردد . برای همین شاد بودن دکور خانه نیز می تواند خستگی را برطرف نماید و باعث ایجاد آرامش در اعضای خانواده گردد . در ادامه مطلب با این نوع دکوراسیون آشنا خواهید شد . تا جایی که می توانید از گل های طبیعی در گوشه و کنار منزل تان استفاده نمایید .

دکوراسیون شاد

عکس هایی از اعضای خانواده تان را تهیه کرده و آن ها در اتاق تان قراردهید تا با دیدن آن ها انرژی بگیرید . تلاش کنید که هر چیزی را در جای خودش بگذارید و از به هم ریختگی پرهیز کنید زیرا بهم ریختگی بر روی اعصابتان تأثیر ناخوشایندی را برجای می گذارد . هر روز از چند شاخه گل تازه در اتاق تان استفاده کنید این کار باعث می گردد که روحیه تان شاد شود . سعی کنید که رنگ دکوراسیون خانه تان با هم دیگر هماهنگی داشته باشد البته این به این معنی نمی باشد که همه لوازم را یک رنگ انتخاب کنید . تزیین خانه به این معنا نمی باشد که همه چیز را یک رنگ انتخاب نمایید . در وسایل خانه تان همیشه خطوط زیبا را دنبال کنید . وسیله ای را انتخاب کنید که احساس می کنید آن را دوست دارید . اگر فرم آن وسیله را دوست داشته باشید می توانید با تعویض سطحی آن را تغییر دهید . و از دیدن آن لذت ببرید .

زمانی که می خواهید پارچه های طرح دار بخرید یک یا دو رنگ را همسان انتخاب کنید . سعی کنید که لوازم خانه تان از نوع راحت باشد برای این که خانه ای با صفا داشته باشید از فرش و گلیم با الیاف طبیعی استفاده کنید این کار باعث می گردد که خانه ی شما به یک آشیانه گرم مبدل گردد . گاهی استفاده از یک گردنبند زیبا بسیار بهتر از یک ست کامل می باشد و بیش تر جلب توجه می نماید چیدمان لوازم منزل نیز به همین صورت می باشد ترکیب کردن لوازم منزل می تواند بسیار زیباتر از ست کامل مبلمان باشد . سرویس های بهداشتی خانه تان را می توانید با انواع شمع ها و صابون های خوشبو تزیین کنید . درست است که این نوع ریزه کاری ها دست و پا گیرند اما تأثیرات فراوانی را برجای می گذارند .

برای سقف کاذب خانه تان از رنگ های روشن و شاد استفاده نمایید تا فضای خانه را بزرگتر نشان دهد.

آثار هنری در هر خانه نشان دهنده شخصیت افراد آن خانواده می باشد سعی کنید لوازم خانه تان را طوری انتخاب نمایید که بر آثار هنری خانه تان بیفزاید . دقت داشته باشید که اتاق های خانه تان را پر از وسیله ننمایید . افراط در هرکاری باعث می گردد آن کار ضایع گردد . رنگ اتاق تان را یکنواخت نسازید . اگر خانه ی شما کوچک است پرده ی والان دار به آن وصل نکنید . زیرا هر چه قدر پرده پرلایه تر وضخیم تر باشد خانه شما را کوچک تر نشان خواهد داد . دقت داشته باشید که برای خانه های کوچک تان از والان های کوچک و بسیار ظریف استفاده نمایید .