زمانی که می خواهیم اسباب کشی کنیم برخی از لوازم نسبت به دیگر لوازم از اهمیت و ضرورت کم تری برخوردارند و در تقسیم بندی جزء وسایل دکور به حساب می آیند اما وجود آن ها در چیدمان خانه ضروری می باشد و تکمیل کننده دیگر لوزام می باشند .

نصب تابلو روی دیوار

یکی از این لوازم تابلوها هستند . درست است که جزء لوازم اساسی به حساب نمی آیند اما نقش مهمی را در دکوراسیون محیط برعده دارند .

تابلوهایی که اثر هنری دارند دارای ارزش بسیار بالایی می باشند و تأثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون می گذارند .

دقت داشته باشید که در دکوراسیون داخلی برخی از وظایف را می توان به تابلوها داد از جمله :

چرخش رنگی : تابلوها به جز ارزش هنری که دارند ، در دکوراسیون فضا لکه های رنگینی به حساب می آیند و از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند .

خطای بصری : توسط تابلوها می توان ابعاد فضا را از نظر دیداری تغییر داد به دو روش می توان این کار را انجام داد :

1-         اگر تابلویی عمودی با طول زیاد را بر روی دیوار نصب کنید باعث می شود که بیننده دچار خطای چشم شود و ارتفاع سقف کاذب و دیوار بیش از اندازه واقعی آن دیده شود .

2-         افزایش ارتفاع را می توان با کنار هم قرار دادن چند تابلو یک اندازه بر روی دیوار تبدیل کرد .

نصب کردن تابلو بر روی دیوار کار ساده ای هم نیست به طوری که برای نصب تابلو برروی دیوار قوانین خاصی در نظر گرفته شده است از جمله : وسعت دیوار ، ابعاد تابلو ، میدان دید افراد ، فاصله نصب تابلو تا سقف ، و … افراد تصور می کنند هر جایی که دیوار خالی ای وجود دارد مناسب برای نصب یک تابلو می باشد در حالی که این تصور کاملا اشتباه می باشد .

برای نصب تابلو ابتدا پلان دیوار و چگونگی چیدمان را بر روی کاغذ رسم کنید . بعد از این که قطعی شد آن را بر روی دیوار نصب کنید .

هم چنین الگوی هر یک از تابلوها را روی کاغذ دربیاورید و آن ها را کنار هم دیگر قرار دهید بعد از این که همه چیز درست بود تابلوها را بر روی دیوار نصب کنید .