برای نرم شدن دست های تان در هنگام شست و شوی ظروف کمی جوش شیرین به مایع ظرفشویی تان اضافه کنید با این کار پوست دست تان بعد آسیب نخواهد دید .

آیا در خانه تان مورچه زیاد است ؟ دیگر آرامش ندارید ؟ نگران نباشید به میزان مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید و جاهایی که امکان دارد با این محلول شست و شو دهید با این کار مورچه ها از محل دور می گردند . می توانید یک عدد زغال خشک یا تکه ای لیموترش را در آن محل قرار دهید این کار نیز تأثیر فراوانی در دور کردن مورچه ها دارد .

اگر می خواهید پتوهای تان نرم باقی بمانند کافی است در هنگام شست و شو دو فنجان سرکه سفید به آب آن ها اضافه کنید . دقت داشته باشید که هیچ وقت ماده شوینده بخار دار وسرکه را با هم به آب اضافه نکنید چرا که گازی خطرناک از آن ها متصاعد می گردد .

خانه داری

درست کردن برف پاک کن با سیب زمینی

اگر برف پاک کن ماشین تان در یک روز بارانی ازکار افتاد باید چه کار کنید ؟ کافی است که یک عدد سیب زمینی جوانه زده و بدون مصرف را از وسط نیم کنید و آن را برروی قسمت جلوی شیشه اتومبیل تان بمالید با این کار باعث می شوید که قطرات باران بر روی شیشه ماشین تان بلغزد . این کار موقتی است و حتما در سریع ترین زمان ممکن ماشین تان را به تعمیرگاه ببرید .

زمانی که می خواهید تغییر دکوراسیون بدهید هیچ وقت مبلمان منزل تان را هل ندهید و نکشید بلکه آن ها را بلند کنید . کشیدن مبلمان برروی زمین به آن ها آسیب وارد می کند . زمانی که می خواهید صندلی را جابه جا کنید به جای دسته ها زیر آن را بگیرید زیرا دسته ها قابل اعتماد نیستند و ممکن است که بشکنند .

کشوها و قفسه ها در هنگام جابه جایی قفل کرده و یا با طنابی محکم ببندید .

برای این که بوی داخل ماشین را از بین ببرید کمی جوش شیرین روی صندلی های ماشین بپاشید و بعد از مدت زمان 15 دقیقه توسط جاروبرقی صندلی ها را تمیز کنید . جوش شیرین دارای خواص بوگیری می باشد . هم چنین می توانید یک ظرف را با سرکه یا آمونیاک پر کرده و از شب تا صبح آن را داخل ماشین بگذارید .

زمانی که می خواهید از آب میوه گیری تان استفاده کنید دقت داشته باشید که اگر میوه تان دارای هسته است حتما هسته ها را خارج کنید زیرا اگر این کار را انجام ندهید هسته ها جلوی چرخش موتور را خواهند گرفت و دستگاه را خاموش می کنند .

بیش از اندازه در دستگاه میوه نیندازید و هم چنین مواظب باشید که بیش از اندازه تفاله دردستگاه جمع نشود  زیرا به موتور دستگاه فشار وارد می کند و باعث می شود که دستگاه بسوزد .

موتور دستگاه را داخل آب نیندازید .

قبل از این که دستگاه را روشن کنید قسمت های متحرک دستگاه را مانند تیغه ها و درپوش ها در جای خود محکم کنید .

قبل از این که درپوش را باز کنید حتما دستگاه را خاموش کنید .

وسایل برقی از جمله آبمیوه گیری را دور از دسترس کودکان قراردهید .

زمانی که محور موتور درپوش ها لق باشد و یا موتور نیم سوز شود آب میوه گیری داغ می کند .

زمانی که همراه آب تفاله نیز خارج می شود صافی آب میوه گیری تان خراب شده است و باید تعمیر شود .

زمانی که آب میوه گیری تان حرکت می کند نشان دهنده این است که صافی تان تعادل ندارد و محفظه آن نیز پر شده است .

اگر صدای آب میوه گیری تان زیاد است دلیل بر این است که آب میوه گیری تان متعادل نیست و یا این که موتور آن خراب شده است که باید تعمیر شود .