در این مطلب با نکاتی آشنا خواهید شد که از طریق آن ها می توانید فضاهای محدود آپارتمان های کوچک تان را به بهترین شکل استفاده کنید . اگر از رنگ روشن برای اتاق های تان استفاده می کنید همراه آن ها از رنگ های غالب نیز استفاده کنید با ایجاد کردن این تضاد می توانید فضا را دلنشین تر کنید و از حالت یکنواختی آن را خارج سازید.

فنگ شویی

اجازه دهید نورخورشید به اندازه در اتاق تان بتابد . دکوراتورها معتقدند که هر چه کم تر بیش تر است . استفاده از مبلمان و لوازم کوچک درست است که جای کم تری را اشغال می نمایند اما اگر تعداد بیش تری از آن ها در اتاق کوچک استفاده شود باعث می گردد که اتاق شلوغ شود و کوچک تر نیز به نظر برسد . اگر می خواهید که سقف تان بلندتر به نظر برسد میله پرده را از حد پنجره بالاتر نصب نمایید . سعی کنید که تابلوها را در وسط دیوار نصب نکنید . اگر تابلو در خارج از مرکز دیوار باشد باعث جلب توجه بیننده به آن نقطه می گردد . زیاد از طرح های شلوغ استفاده نکنید . اگر از طرح های شلوغ استفاده می کنید برای آن قابی باریک را درنظر بگیرید .

برای گسترش دادن فضا از آینه ها در دیوار و سقف کاذب استفاده کنید

توسط کفپوش های یکنواخت می توانید ارتباط میان اتاق ها را حفظ کنید . و فضای کوچک خانه تان را به یک فضای یکنواخت مبدل سازید . سعی کنید از درب های شیشه و چوب استفاده کنید . این کار باعث می شود که نور از داخل درب ها رد شده و وارد اتاق ها شود و محیط را نیز بزرگ تر نشان دهد . حتی می توانید در سقف کاذب خانه تان از آینه هایی جهت نورانی تر شدن خانه استفاده نمایید و یا با نصب لوسترهایی که دارای آینه می باشد در سقف کاذب از این مزیت بهره مند شوید.

در زیر میز غذاخوری تان از کشوهای ساده استفاده کنید و وسایلی چون دستمال سفره ، کارد و چنگال میوه خوری ، و … را در آن قسمت ها قرار دهید.