انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی

 

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که از بین نمونه های رنگی موجود در دیوار نمی توانید رنگ مناسب و مورد علاقه خود را انتخاب کنید، این مطلب برای شماست. در این مطلب ما روش هایی را برای غلبه بر این مشکل و راه های انتخاب رنگ مناسب را با شما به اشتراک می گذاریم:

 

شما با کدام رنگ راحت تر می توانید کار کنید؟ اگر جز آن دسته از افرادی هستید کار ها را از آن چه هست، سخت تر می گیرید، نمی توانید رنگ را درست انتخاب کنید. کار کردن با رنگ های خنثی مثل قهوه ای ملایم ، بژ و خاکستری هم چنین رنگ آبی و نقره ای لذت خاصی دارد و راحت می توانید آن ها را انتخاب کنید اما کار کردن با رنگ هایی مثل صورتی کار سختی است.

 

نیازی نیست که از چند رنگ استفاده کنید. شما می توانید از یک رنگ مثلا رنگ سفید استفاده کنید زیرا رنگ سفید، رنگ کلاسیک و سر زنده می باشد و کار کردن با آن راحت است و یکی از ویژگی هایی آن این است که با هر چیزی هماهنگ می شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است، اگر مدت زیادی است که در انتخاب رنگ دخالت نمی کنید.

 

از قرار گرفتن در جلو قفسه هایی که رنگ های زیادی در آن وجود دارد، دوری کنید. فروشگاه هایی که دارای قفسه هایی پر از رنگ هستند، برای شروع کار شما مناسب نیستند. شاید قرار گرفتن رو به روی  رنگ های گوناگون جذاب باشد اما معمولا نتیجه خوبی ندارند. به جای این کار می توانید با آگاهی یافتن از رنگ مورد علاقه به فروشگاه ها مراجعه کنید.

از اتاق مورد نظر خود عکس بگیرید و آن چه می خواهید را با دقت پیگیری کنید تا زمانی که به فروشگاه ها مراجعه می کنید انتخاب تان محدود شود.

 

به سطوح خانه دقت کنید. اگر به دنبال رنگ برای سقف کاذب ، حمام، کابینت آشپزخانه یا اتاق دیگری هستید که سطح آن رنگ دارد از آن می توانید شروع کنید. برای مثال: اگر در خانه تان سطحی وجود دارد و دنبال رنگی شبیه آن هستید از آن عکس بگیرید تا هنگامی که وارد فروشگاه می شوید بتوانید را رنگ را درست و مناسب اتخاب کنید.

 

اگر تعداد اتاق های خانه تان زیاد است و باید آن ها را رنگ کنید و ممکن است گیج شوید شوید، می توانید از اتاق های کوچک تر شروع کنید. رنگ دلخواه خود را بر اساس تکه ای پارچه یا سطحی از اتاق انتخاب کرده و از آن کار را شروع کنید. وقتی این کار به پایان رسید شما می توانید کارهای بعدی را بهتر و با اعتماد به نفس بیش تری انجام دهید.

 

برای انتخاب رنگ می توانید از منابع دیگر مانند مجلات، سایت ها و … عکس های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس می توانید از رنگ های موجود در عکس ها به عنوان رنگ دلخواه استفاده کنید.

 

همیشه قبل از استفاده رنگ را امتحان کنید و سدقت کنید که رنگ های مات با رنگ های براق فرق می کند حتی اگر رنگ مایه یکی باشد.

 

به عنوان راه کار آخر، می توانید از افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. بسیاری از متخصصان رنگ و طراحان مشاور خوبی در این زمینه هستند و می توانند به شما مشاوره دهند و کار شما را راحت کنند.

جهت سفارش طراحی کابینت آشپزخانه به صفحه طراحی کابینت مراجعه نمایید.

طراحی کابینت