وقتی به روشهایی فکر می کنید که فضا را مد روز تر می کند، یعنی هماهنگ تر و طراحی شده، چه جیزی به ذهن می رسد؟ شاید آویزان نمودن یک اثر هنری یا قرار دادن آویزی زیبا پای تخت. در اینجا تکنیکی وجود دارد که ممکن است شما مدنظر قرار نداده باشید: افزودن قطعات فلزی.

وقتی یک تکه طلا، نقره یا رز گلد می تواند قطعاً حس مجلل یا جادویی بیفزاید، می تواند همچنین کارهای دیگری نیز انجام دهد. فلزات می توانند فضا را روشن تر کرده و حواس را از اندازه اتاق پرت کنند و حتی چیزی خارق العاده از چیز ساده یا قدیمی بوجود آورند. اینجا 10 روش هست که فلزات می توانند مد روز بودن را به خانه تان بیفزایند.

1.نقطه کانونی بوجود آورید. فلزات توجه را جلب می کنند، از آنجا که ذات براق آنها چشم‌ها را به خود جلب می نماید. یک قطعه فلزی به‌طور کامل متناسب شده تا به عنوان یک ویژگی چشمگیر یا نقطه کانونی در قضایی که نیاز به تمرکز دارد، کمک کند.

در اینجا یک تخت ساده و دیوار تبدیل به طراحی سوسوزننده چشمگیری شده است، که این را مدیون بورد تخته بالای فلزی است. که به نظر شبیه یک اثر بزرگ هنری می باشد، و حسی آیینه مانند ایجاد کرده و درخششی تابان به فضای معمولی می دهد.چراغ نقره ای تکه فلزی دیگری است.

در اینجا ستون دودکش با کاغذ دیواری نقره ای پیچانده شده است. نورپردازی ای که به‌طور استراتژیک مقابل کاغذ دیواری قرار گرفته، سوسوی آن چشمگیرتر می نماید. افکت نور کمی در سرتاسر ستون ایجاد کرده، و عمق و جذابیت به آن می دهد.

2.تبدیل یک المنت ساختاری. برخی المنت‌های ساختاری، بخصوص لوله ها، بدون راه حلهای آسان جهت حذف آنها می توانند چشم را آزار دهند. برای جهت مرتب کردن سریع، لوله هایی که در معرض دید هستند را به رنگ متالیک در آورید. چنانچه در اینجا می بینید، لوله ها را با رنگ مسی درآورده و به آنها دید صنعتی مد روزی بدهید. اگر از قبل لوله های مسی کار گذاشته اید که هیچ، اما در غیر اینصورت آنها را با لوله های مسی جایگزین کنید.

اگر به دنبال مسئولیت بیشتری هستید، گامی فراتر نهاده و المنت‌های دیگر در فضا را با تکه های مسی هماهنگ کنید. می توانید وان حمام مسی مانند آنچه در این تصویر می بینید خریداری کنید.

3.پالت سرد را گرمی ببخشید. رنگهای سرد مانند خاکستری و آبی اغلب در سرتاسر خانه یافت می شوند، بخصوص در حمام. یکی از ساده ترین راه ها برای بخشیدن گرمی به رنگ سرد یا خنثی، افزودن فلز گرم مانند طلا، برنج یا حتی رز گلد است.

فلزآلات و وسایل طلایی یک گرمای کمی به حمام خاکستری که در تصویر دیده می شود می دهند، در حالی که هنوز هم آن حس کلی آبی آرام دریا وجود دارد.

اگر حمام شما فاقد فلزآلات یا سایر فلزات دکوری است، به شیرها به عنوان فرصتی جهت افزودن رنگ متالیک نگاه کنید. در اینجا می توانید ببینید که چطور ظاهر براق یک فلز سرخفام فوراً باعث جلابخشی به دوش خاکستری معمولی می شود.

4.به فضاهای کوچک عمق دهید. فضاهای کوچک، از قبیل حمام یا سرویس بهداشتی زنانه می توانند به ظاهر با رنگ یا کاغذ دیواری متالیک بزرگتر به نظر آیند. گرمای دیوارهای متالیک باعث می شود فضا کمی گسترده تر و درخشان تر به نظر آید تا کوچک و تاریک. در اینجا کاغذ دیواری طلایی نور داخلی را بازتاب داده و حالت آیینه گونه ای در کل فضا دارد.

5.هماهنگ نمودن یک مجموعه. اگر شما چندین چیز از یک نوع وسیله فلزی دارید، آنها را به عنوان یک مجموعه به نمایش بگذارید. این کار می تواند ویژگیدکوری براقس ایجاد کند که المنت غیرقابل انتظاری را اضافه می کند.

نمونه عالی این کار قابلمه های مسی در این آشپزخانه هستند. چون کنار یکدیگر آویزان شده اند، به نوعی همچون طلافروشی جلوه گرند. اگر فقط یک قابلمه مسی در میان سایر طروف تیره آویزان می شد، شیک نیوده و کارایی نداشت. اشیاء براق مانند سایر اشیاء براق با یکدیگریک المنت دکوری درخشان ایجاد می کنند.

6.فضای معمولی را جذابیت ببخشید. شما همچنین می توانید هر گونه آیتمی را با اضافه کردن فلزات به نسخه های شیک تر تبدیل کنید. سعی کنید طاقچه های چوبی معمولی بکار برده و آنها را با بستهای برنجی جفت کنید تا نمایی جذاب و طبیعی درست کنید.

دز اینجا اتاق خواب سیاه و سفید، با کوسنهای طلایی که روی تخت قرار گرفته، سایه ای از رنگ متالیک ایجاد شده است. در حالی که پارچه متالیک و رنگ کوسن ها خیلی ظریف توجه را به خود جلب می کند، به اتاق خواب وقار بخشیده اند.

7.روشن نمودن یک فضای تاریک. فلزسانها، جفت خوبی برای پالت رنگ تیره هستند، زیرا به‌طور مقتضی فضا را روشن می کنند در حالی که گرمی آرام اتاق باقی می ماند.

این راهرو با کاغذ دیواریمتالیک نقره ای روشن شده، صندلیها با پارچه برنز و وسایل طلایی پوشیده شده اند. همگی یک کیفیت بازتابنده دارند که بطرز نرمی المنت‌های تیره تر، فرش و آیینه با فرم تیره، را متعادل می کنند. استفاده از المنت‌های سفید یا خاکستری کمرنگ بجای فلزسانان ناهماهنگ به نظر رسیده و مغایرت آن به چشم می آید.

در اینجا سایه های طلایی لوازم و مبلمان درخشش گرمی ایجاد می کند و به فضای تیره عمق می بخشد. ترکیب، توازن هماهنگی از سایه روشن طبیعت بازتاب کننده وسایل فلزی ایجاد می کند.

8.فضا را مهار کنید. آویزان کردن یک چراغ در مرکز فضا، خواه اتاق باشد یا ناحیه ای باز، قطعاً آن فضا را مهار می کند، به عبارت دیگر محدوده زیر آن را تعریف یا مشخص می کند. آویختن یک چراغ فلزی صیقلی یا رنگی در فضا با کمی مشخصه متالیک، بیشتر آن فضا را تعریف میک ند بعلاوه جنبه ای فریبنده به آن می دهد. این کار بسیار خوب عمل می کند، زیرا فلزسانها چشمگیرند. بنابراین یک چراغ متالیک به راحتی نگاه را به سمت بالا سوق داده و زاویه ای دراماتیک در فضای زیر آن همانطور که در تصویر این کنج ناهارخوری می بینید، ایجاد می کند.

در اینجا اتاق نشیمن و پالت رنگ مینی مالی است، با آویز طلایی به سقف مهار شده است. مجدداً، تابش رنگ طلایی چشم‌ها را خیره کرده و زاویه دید مرکزی ایجاد می کند.

9.تکه ای رنگ خنثی بیفزایید. گاهی یک فضا یکنواخت به نظر می آید یا نیاز به آپدیت شدن دارد، ولی شما نمی خواهید پالت رنگ را به‌طورکلی   تغییر دهید. فلزسان ها یک روش تخیلی برای افزودن بهبود طراحی فضا بدون اضافه کردن رنگ آشکار می باشد. وقتی مقدار جزئی طلایی یا نقره ای اضافه می کنید، در واقع بافت و درخشش اضافه می کنید، و نمایی گرم به فضا می دهد در حالی که یکپارچگی پالت رنگ موجود را حفظ می کند.

10.به فضای بیرونی ظاهری پایا بدهید. وقتی به آراستگی فضای بیرون خانه می رسید، یک چیز پایا و مد روز را مدنظر قرار دهید. در و پنجره های فلزی می تواند کمی انعطاف پذیرتر از چوب رنگ شده یا لوازمات پلاستیکی بیخود که عموماً در بیرون خانه ها بکار می رود، باشند. همچنین می تواند درخشش و رنگ به المنت‌های معماری ببخشد، چنانچه در اینجا در این خانه سنگی قهوه ای جذاب می بینید.