تا آن جایی که امکان دارد باید گچ بری ها را محو کنید برای همین باید رنگ گچبری های دیوار به رنگ سفید شود تا مشخص نباشند نباید از کاغذ دیواری به سبک مدرن استفاده شود ، با نصب آینه می توانید در یکی از دیوارها آینه نصب نمایید . رنگ های روشن چون رنگ استخوانی اگر با یک رنگ تضاد ملایم در درب ها و یک رنگ ملیح و ملایم در گچ بری ها همراه شود جلوه خاصی را به خانه شما می بخشد.

رنگ آمیزی دیوار و سقف

آن چه که مشخص است این است که در مرحله اول شما رنگی را انتخاب می نمایید که با ذهن شما مطابقت داشته باشد . آن چه که مهم است این است که حتی اگر رنگ مورد نظر شما به رنگ سفید هم باشد ، تمامی اتاق ها را نیز باید با رنگ سفید رنگ نمایید تا در پایان یک رنگ یک دستی را داشته باشید . توصیه های زیر مراحل بعدی رنگ آمیزی و چیدمان است که می تواند برای تان مفید واقع شود .

–       اگر می خواهید در اتاق تان جذابیت ایجاد نمایید ، از وسایلی که دقیقا هم رنگ دیوار هستند استفاده نکنید . در هنگام انتخاب رنگ برای دیوار ، لوازم منزل خودتان را نیز در نظر بگیرید و با توجه به رنگ هایی که آنان دارند ، یک رنگ متناسب را انتخاب نمایید . در نظر داشته باشید که ترکیبات متنوع یک فضایی پویا و نیرو بخش را به وجود می آورند .

–       اگر می خواهید برای هر اتاق تان یک رنگ را در نظر بگیرید ، فضاهای میان اتاق ها را مثل راهرو ها ، ورودی و راه پله ها را به رنگ خاکستری ملایم با ته رنگی از رنگ دیوار در بیاورید با این کار یعنی تبدیل رنگ ها به یک دیگر زیباتر خواهد شد .

–       برای خانه تان یک رنگ را انتخاب کنید و از آن در حجم های متفاوت در اتاق های تان استفاده نمایید . این رنگ می تواند برای یک اتاق رنگ غالب ، در اتاقی دیگر چند وسیله و در اتاق بعدی فقط به عنوان چاشنیهایی در گوشه و کنار به نظر بیاید . این روش باعث ایجاد هماهنگی در تمام خانه خواهد شد .

–       رنگ های روشن ، با روح هستند و اتاق را نیز بزرگ تر و روشن تر نشان می دهند . در حالی که رنگ های تیره گرم و فریبنده اند و اتاق های خیلی بزرگ نیز حالتی خودمانی و دوستانه می دهند .

–       اگر تصمیم دارید دیوارهای خانه تان را به رنگ تیره یا بسیار درخشان کنید باید آستری و بتونه آن را نیز از همان رنگ بزنید .

–       نقص های معماری را می توانید توسط رنگ های خنثی بر روی دیوار ، سقف ، سقف کاذب به طوری که حالتی یک پارچه به خودشان بگیرند رفع نمایید .

–       اگر می خواهید که دیوارهای تان بلند تر جلوه نمایند رنگ ها را تا سقف یا سقف کاذب به صورت یک نواخت ادامه دهید و در نزدیکی سقف رنگ را توسط نوارهای تزئینی قطع ننمایید . اگر سقف تان حاشیه دارد می توانید این حاشیه را به رنگ دیوار درآورید . رنگ های روشن سقف را بلند تر نمایش می دهند .

–       اگر می خواهید سقف های بلندتان را کوتاه تر نشان دهید رنگ دیوار را از 20 تا 30 سانتی متر به سقف قطع نمایید و الباقی آنرا به رنگ سقف رنگ آمیزی کنید یا توسط نوارهای تزیینی بپوشانید . البته تیره کردن سقف نیز می تواند این حالت را به وجود آورد .

–       اگر می خواهید که یک اتاق کشیده و باریک را عریض تر نشان دهید دیوارهای کوتاه تر را به رنگ تیره تر از دیوارهای بلند در بیاورید .

–       اگر برای سقف اتاق تان رنگ سفید را در نظر گرفته اید برای هماهنگ کردن رنگ اتاق تان با رنگ سقف کمی از رنگ دیوار را نیز به رنگ سفید سقف اضافه کنید .