اگر یک دکور زیبا و مطلوبی به منزل تان ببخشید موجب می گردد تا اعضای خانواده تان بعد از یک روز کاری سخت و خسته کننده در محیط خانه احساس آرامش کنند ؛ بنابراین چیدمان و دکوراسیون منزل بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و موجب می گردد تا هم خود و دیگر اعضای خانواده از آن لذت ببرید و هم چنین میل و رغبت همسر و فرزندان تان را برای آمدن به خانه مضاعف نمایید .

اما برای اینکه یک دکور خوب و مناسب برای منزل تان ایجاد کنید باید یک سری قوانین و اصول خاصی را رعایت کنید .

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با این قوانین آشنا کنیم تا با به کار بردن راه کار های ذکر شده در زیر یک دکوراسیون بسیار زیبا برای منزل تان ایجاد نمایید .

راه کار 1 – اصول نصب تابلو ها بر روی دیوار :

از کنار هم قرار دادن چند تابلوی عمودی و کشیده در کنار هم دیوار اتاق تان را بلند تر از آن چیزی که هست نشان دهید و برای کوتاه تر نشان دادن دیوار های بسیار بلند از تابلو های افقی و کشیده استفاده کنید .

تابلو های کوچک را بر روی دیوار های بزرگ نصب نکنید زیرا هم ارزش هنری آن اثر کم می شود و هم اینکه جلوه بسیار بدی به دیوار منزل تان می دهید ؛ بنابراین تابلو های کوچک را بر روی دیوار های کوچک مثل دیوار اپن آشپزخانه و یا دیوار بین اتاق ها نصب کنید .

راه کار 2 – رنگ آمیزی دیوار ها :

در دکوراسیون منزل رنگ دیوار ها بسیار مهم می باشد و نقش به سزایی را در زیبا تر نشان دادن دکور منزل ایفا می کند .

شما باید رنگ دیوار ها را بر سه اساس انتخاب کنید : 1- هماهنگی با لوازم و وسایل ، 2 – مکانی که می خواهید رنگ کنید ، 3- علاقه شما به آن رنگ .

اگر رنگ انتخابی شما با رنگ لوازم و وسایل منزل هماهنگ نباشد یک تضاد بسیار بدی بین آن ها به وجود می آید که بعد از مدتی از آن رنگ خسته می شوید .

مکان های مختلف در منزل بر اساس استفاده ای که دارند باید رنگ خاص خودش را داشته باشد به طور مثال برای رنگ دیوار اتاق خواب شما باید از رنگ های لایت استفاده نمایید و هرگز نمی توانید از این نوع رنگ ها برای اتاق نشیمن استفاده کنید ؛ بنابراین رنگ ها را بسته به نوع مکان انتخابی تقسیم بندی کنید و اصلا نگران چند رنگی شدن منزل خود نباشید حتی با این کار یک دکور مدرن و خلاقانه نیز ایجاد می کنید .

در آخر علاقه شما بسیار حائز اهمیت می باشد به طور مثال اگر شما از رنگ دیوار اتاق خواب و یا اتاق نشیمن مورد پسند شما نباشد ؛ شما از بودن در آن مکان خسته و دل سرد می شوید .

شما با استفاده از این 3 قانون برای رنگ آمیزی دیوار ها ، یک جلوه بسیار زیبا به منزل تان می بخشید .

راه کار 3 – دکور آشپزخانه :

از آن جایی که زنان بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذرانند بنابراین دکور آشپزخانه بسیار مهم می باشد .

برای دیوار ها از کاشی و سرامیک های روشن استفاده نمایید زیرا علاوه بر این که باعث شاد شدن روحیه شما می شود ، تمیز کردن و شستن آن ها نیز بسیار راحت و بدون دردسر می باشد .

هم چنین می توانید از یک یا دو تابلوی کوچک زیبا برای دکوراسیون دیوار آشپزخانه استفاده نمایید .