انسان معمولا فردی کمال گرا می باشد و این بدان معنا می باشد که تمایل دارد خود را برتر از دیگران نشان دهد ، چه بسا این کار را نیز برای منزل خود نیز به کار برد . به طور مثال همیشه دوست دارد از وسائل تزئینی لوکس حال چه گران بها باشد و چه ارزان استفاده کند تا خانه و منزل خود را با شکوه نشان دهد .

توجه به این نکته ضروری می باشد که صرفا گران بودن لوازم منزل به منزله خوب بودن آن نیست مهم این است که این وسائل را در جای درست و مناسب خود به کار ببرید تا درست به چشم بیایند.

ما در این مقاله 10 راه کار مفید و پر کاربرد را برای شما بازگو می کنیم تا با به کار بردن آن منزل خود را با شکوه تر از آن چه که هست نشان دهید .

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی

راه کار 1 – نماد های خاص را به دیوار هال نصب کنید یا آن را در بوفه بگذارید و یا از طرح های سقف کاذب استفاده کنید :

منظور از نماد خاص سوغاتی کشور های مختلف می باشد مانند یک تابلو ، یک مجسمه و یا حتی یک دستبند و … می باشد که با نصب آن بر روی دیوار هال جلوه خاصی به منزل تان ببخشید .

راه کار 2 – وسائل لوکسی بزرگ تهیه نکنید :

سعی کنید از وسائل لوکسی کوچک تری برای تزئین منزل استفاده کنید این کار باعث می شود تا از وسایل تزئینی بیشتری برای دکور دادن منزل تان استفاده کنید .

و به این نکته توجه کنید که وسائل تزئینی کوچک را در جاهای کوچک قرار دهید به طور مثال اگر یک مجسمه چوبی کوچک را در یک بوفه بزرگ قرار دهید ممکن است به چشم نیاید .

راه کار 3 – وسائل را طوری انتخاب کنید که به منزل تان بیاید :

لزوما گران بودن وسائل دکوری به منزله خوب بودن آن نیست مهم این است که این وسیله دکوری هماهنگ با منزل شما و هم چنین دکور اتاق یا هال باشد .

پس سعی کنید به جای خرید وسائل دکوری گران قیمت ، سعی کنید وسائل تزئینی بخرید که به منزل شما بیاید و با وسائل منزل هماهنگ باشد .

راه کار 4 – آشپزخانه و کابینت را فراموش نکنید :

برخی فکر می کنند وسائل دکوری و تزئینی صرفا برای اتاق یا هال می باشد در صورتی که می توان از این وسائل در آشپزخانه نیز استفاده نمود تا آشپزخانه ای شیک و زیبا داشته باشید . البته توجه کنید که خیلی آشپزخانه تان را شلوغ نکنید زیرا این کار موجب ایجاد آشفتگی در آشپزخانه شما می شود . از کابینت آشپزخانه های گلاس و یا کابینت ام دی اف استفاده نمایید.

جهت سفارش طراحی کابینت با این صفحه مراجعه نمایید.

راه کار 5 – وسائل دکوری را در معرض دید قرار دهید :

اگر پول زیادی بابت خرید یک جفت شمعدانی و یا یک گلدان کوچک پرداخت نموده اید آن را از ترس شکسته شدن در کمد پنهان نکنید ، بلکه سعی کنید این ترس را کنار بگذارید و آن را در معرض دید قرار دهید و با این کار جلوه خاصی به منزل خود بدهید .

راه کار 6 – دکور دستشوئی :

بله درست متوجه شدید حتی سرویس های بهداشتی هم نیاز به دکور کردن دارند یک مجسمه و یا یک گلدان زیبا را در قسمت آینه دستشوئی قرار دهید و می توانید یک قاب چوبی زیبا را بر روی دیوار نصب دستشوئی نصب کنید .

راه کار 7 – دکور اتاق خواب :

اتاق خواب هرچه ساده تر باشد بهتر است بنابراین از یکی دو المان شیک برای تزئین اتاق استفاده کنید .