انسان موجودی تنوع طلب و تنوع گرا می باشد و دائم در پی ایجاد تغییر و تحول برای خود و زندگی اش می باشد ، بنابراین نیاز به تغییر دکوراسیون یکی از نیاز های مهم برای هر فردی محسوب می شود .

تغییر دکوراسیون منزل امری بسیار مهم و ضروری می باشد و شما برای اینکه دچار یکنواختی نشوید نیاز دارید که بعد از مدتی دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید .

خانه داری

حال این سؤال برای شما پیش می آید که از کجا باید شروع کنم ؟

اما اصلا نهراسید زیرا حتی اگر شما یک فرد متخصص هم نباشید به راحتی با کمی خلاقیت می توانید دکور منزل تان را تغییر دهید .

ما در زیر راه کار هایی کلیدی و کاربردی برای تان بازگو کرده ایم که شما با به کار بردن آن ها بتوانید به راحتی دکور منزل تان را تغییر دهید .

راه کار 1 – رنگ اتاق ها و سقف کاذب را عوض کنید و یا این که آن ها را با کاغذ دیواری بپوشانید :

اولین و مهم ترین قدم برای تغییر دکوراسیون تغییر رنگ اتاق ها و سقف کاذب و هال و پذیرایی می باشد و با این کار حس و حال و ظاهر منزل تان را دچار تغییر و دگرگونی می کنید .

اگر برای تان مقدور است از کاغذ دیواری استفاده کنید ؛ کاغذ دیواری هایی با طرح و نقش خاص تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و تغییر منزل شما دارد .

به علاوه کاغذ دیواری دارای محاسن زیادی می باشد از جمله اینکه اگر شما بعد از مدتی از آن خسته شدید به راحتی می توانید آن ها را از دیوار جدا کنید و یک نمونه ی دیگر از آن را بر روی دیوار نصب کنید و به راحتی قابل تعویض می باشد و ارتباطی با رنگ سقف و سقف کاذب نیز ندارد.

راه کار 2 – یک تابلو و اثر هنری را به دیوار اتاق نصب کنید و یا طرحی در سقف کاذب ایجاد نمایید :

نصب تابلو و اثر هنری تأثیر بسیار زیادی به افزودن جذابیت به منزل شما دارد و جلوه های بصری آن را چندین برابر می نماید .

نیازی نیست که یک اثر هنری بسیار گران قیمت و خاص را به دیوار اتاق نصب نمایید ؛ حتی شما می توانید خود تان یک اثر خلق کنید و به دیوار نصب نمایید و با این کار حسن سلیقه تان را به رخ دیگران بکشید .

شما می توانید با کناف طرح خاصی را روی سقف ایجاد کرده و نور مخفی در آن بگذارید.

راه کار 3 – اتاق خواب تان را تغییر دهید :

اتاق خواب به عنوان مکانی برای آرامش و استراحت محسوب می شود بنابراین شما باید از بودن در این اتاق لذت ببر ید و احساس آرامش و امنیت شما در آن چندین برابر شود .

ایجاد تغییر در دکور اتاق خواب روحیه ی شما را تغییر می دهد بنابراین می توانید با چند کار ساده و بسیار راحت این کار را انجام دهید ؛ به طور مثال می توانید چند کوسن رنگی و زیبا را بر روی تخت خواب تان قرار دهید و یا این که چندین پارچه ی رنگی را به دیوار اتاق نصب کنید .

اتاق خواب تان را آن گونه که خودتان دوست دارید تزئین کنید و متناسب به سلیقه تان آن را دکور کنید .

یک قفسه ی زیبا را در گوشه ی اتاق خواب تان نصب کنید ( اندازه ی این قفسه بستگی به محدوده ی اتاق خواب تان دارد ) و چندین کتاب زیبا در رنگ های مختلف را بر روی آن قرار دهید و آن را به یک کتاب خانه تبدیل کنید این کار موجب می شود تا جلوه های بصری اتاق شما افزایش پیدا یابد .

راه کار 4 – نحوه ی تغییر دکوراسیون مبلمان :

مبلمان شامل مبل ها ، میز ناهار خوری ، صندلی ها و …. می شود ، اگر از نظر مالی در شرایط مطلوبی قرار دارید می توانید آن ها را تعویض کنید و یا این که روکش مبلمان تان را عوض کنید اما اگر شما در شرایط اقتصادی مطلوبی قرار ندارید ، اصلا نگران نباشید .

در این شرایط شما می توانید بسته به سلیقه ی خود یک روکش پارچه ای برای مبلمان تان تهیه کنید و آن ها را با این روکش های پارچه ای زیبا بپوشانید و متوجه ی تغییر بسیار بزرگ در دکوراسیون منزل تان شوید .

البته توجه به این نکته ضروری می باشد که شما باید در انتخاب پارچه دقت کنید زیرا باید با رنگ دیوار ها ، رنگ کف پوش و رنگ پرده ها هماهنگ باشد .

راه کار 5 – نحوه ی تغییر پرده ها :

نیازی نیست پرده ها را به کل عوض کنید و با این کار هزینه های زیادی را بر روی دستان خود باقی بگذارید بلکه کافی است پرده ها را به یک خشک شویی برده و یا اینکه خودتان آن ها را بشویید که ترجیحا بردن به خشک شویی پیشنهاد می شود .

با این کار دیگر نیازی به صرف هزینه برای تغییر و تعویض آن ها ندارید و به راحتی می توانید تغییرات را در دکور منزل تان مشاهده نمایید .