آنا نعمتی از جمله بازیگرانی است که به معماری علاقه بسیاری دارد و حتی دوره های آموزشی این کلاس ها را نیز گذرانده است . او در خارج از ایران دارای یک گروه می باشد که به صورت آکادمیک طراحی و دیزاین را فرا گرفته اند . خانم نعمتی طراحی خانه و محل کارش را نیز خودش انجام داده است به نظر ایشان معماری خانه و محل کار نشان دهنده شخصیت فرد است.

دکوراسیون

به نظر شما چیدمان خانه و محل کار تا چه اندازه باید نزدیک به روحیات یک فرد باشد ؟

خیلی زیاد ، من فکر می کند که طراحی و دکوراسیون نیاز به یک بحث روانشناسی حرفه ای دارد . از جمله روانشناسی رنگ ها می باشد که باید در طراحی لحاظ گردد . از جمله مکان هایی که از لحظه ای که بیدار می شوی تا لحظه ای که بخوابی در آن هستی و باید جایی برای آرامش ، و گرفتن انرژی و انگیزه باشد .

به نظر شما طراح داخلی تا چه اندازه باید روانشناسی بلد باشد ؟

فردی که دیزاینر است باید واحدهای روانشناسی را به صورت کامل گذرانده باشد . چرا که هنگامی که می خواهد با مشتری صحبت کند باید روحیات شخص را بشناسد که او از چه رنگی خوشش می آید و با توجه به شخصیت درونی اشخاص ، خانه و محل کار وی را طراحی نماید . امکان دارد که یک فرد از زاویه خوشش نیاید و … دیزاینر باید نسبت به چیزی که در ذهن شخص می گذرد آگاهی داشته باشد تا بتواند یک طراحی خوب انجام دهد .

آن چیزی که باعث آرامش شخص می گردد باید همیشه در جلوی چشمان فرد باشد . بعضی افراد به طور مرتب دیزاین خانه های شان را تغییر می دهند و بعضی از افراد اصلا برای شان فرقی ندارد که بخواهند این کار را انجام دهند یا نه . و این مسئله هم به شخصیت فرد کاملا بستگی دارد . امروزه افراد سعی می کنند که از متخصصین در این زمینه بخواهند که طراحی را برایشان انجام دهد .

در طراحی خانه به نورپردازی به چه میزان اهمیت می دهی فکر می کنی این عنصر ، یک عنصر مهم در طراحی هست یا نه ؟

بله ، صد درصد همین طور است . من خودم نور سقف کاذب را دوست ندارم و از نورهای غیر مستقیم استفاده می کنم .

رنگ ها تا چه اندازه در طراحی مؤثرند ؟

یکی از مواردی که باید به آن دقت شود رنگ ها هستند که کاملا به شخصیت فرد بستگی دارد .

در محل کار شما آینه زیاد به کار رفته است دلیلش چیست ؟

آینه ها نشان دهنده عمق می باشد و به اطراف بعد می دهد . در خانه نیز آینه بسیار مهم است . با آینه می توان به شخصیت درون افراد پی برد . و خود فرد نیز می تواند در آینه وجوه ناشناخته شخصیتی خیش را بیابد و آن چیزی که در سیرت دارد به صورت وی نیز می آید و ظاهر می گردد .

به تابلو علاقه مند هستید ؟

قبلا دوست نداشتم . و فکرم این بود که جای تابلوها در گالری ها می باشد . و الان هم فکر می کنم که هر تابلویی مناسب برای خانه نمی باشد . اما بعضی از تابلوها نه تنها خوب هستند بلکه به خانه بعد می دهند .

جهت سفارش سقف کاذب تماس حاصل نمایید.