با دکوراسیون پاییزی و سقف کاذب پاییزی عاشق پاییز شوید

معمولا دردکوراسیون پاییزی از رنگ هایی چون زرد ، نارنجی ، قهوه ای و سبز استفاده می شود . با ترکیب این رنگ ها دردکوراسیون خانه تان عاشق فصل پاییز خواهید شد . در سقف کاذب نیز می توانید از شلنگی های رنگ نارنجی استفاده نمایید.

دکوراسیون پاییزی

با درب های قدیمی تان سرتختی های زیبایی را بسازید

برای سرتخت تان از یک جفت درب چوبی قدیمی تان استفاده کنید . می توانید برای تزیینات بیش تر از یک جفت دیوارکوب فلزی به رنگ مشکی استفاده کنید و آن ها را به دو طرف بالای تخت تان نصب کنید . رنگ فصل پاییز زرد و نارنجی می باشد . توصیه می شود که برای کوسن های تان از رنگ های زرد و سفید استفاده کنید . هم چنین می توانید از یک جفت تابلوی ساده با عکس شاخه های پاییزی به دو دو طرف تخت تان استفاده کنید .

از کدو تنبل مینیاتوری استفاده کنید خصوصا در سقف کاذب کناف

کدو تنبل یکی از میوه هایی است که در این فصل به فراوانی یافت می شود . یکی از انواع کدو تنبل ، کدو تنبل فانتزی می باشد تعدادی از این نوع کدوها را تهیه نمایید . و آن ها را داخل یک سبد حصیری قرار دهید . شما می توانید از این سبد برای تزیین میز اتاق نشیمن تان استفاده کنید . در قسمت بالایی شومینه تان یک طاقچه چوبی به صورت تنه درخت نصب کنید . هم چنین می توانید کدو تنبل ها را نیز بر روی طاقچه تان و یا در باکس های سقف کاذب منزل تان بگذارید .درکنار اتاق تان یک گلدان بزرگ گذاشته و داخل آن را چند شاخه از برگ های نارنجی پاییزی بگذارید .

بافت های حصیری دکوراسیون خانه تان و تایل های حصیری سقف کاذب را پاییزی خواهد کرد .

شما می توانید برای پنجره های تان از کرکره های حصیری استفاده نمایید . هم چنین از این بافت ها می توانید به عنوان قالیچه جلو مبلی تان استفاده کنید .

کوسن های مبل های تان را پاییزی کنید، همچنین می توانید از تایل های حصیری سقف کاذب کناف نیست استفاده نمایید.

المان های طبیعی را به دکوراسیون خانه تان اضافه نمایید .

شما می توانید برای تزیین میز وسط و یا میز کنارمبلی تان از گلدان های طبیعی پاییزی استفاده کنید . چندین عدد برگ پاییزی را جمع آوری کنید و آن ها را بر روی قاب های ساده بچینید . از این تابلوها می توانید برای تزیین دیوار خانه تان نیز استفاده کنید .
شاخه های درختان را هرس کنید و با آن ها دکوراسیون زیبایی را به وجود بیاورید .
این کار را می توانید در شروع فصل پاییز انجام دهید . سعی کنید از این شاخ و برگ های هرس شده دکوراسیون پاییزی ایجاد نمایید .

از رنگ های روغنی برای ایجاد دکوراسیون پاییزی متفاوت استفاده کنید .

برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه تان از رنگ خاکستری استفاده کنید . برای این که به فضای اتاق تان رنگ دهید از یک کاناپه قرمز رنگ با کوسن های رنگی استفاده کنید . هم چنین می توانید از یک مبل تکی سفید رنگ با کوسن قرمز نیز استفاده نمایید .
رنگ قرمز را در دکوراسیون پاییزی تان استفاده کنید .

از پوشش رنگ های کرم ، طوسی و قهوه ای می توانید برای دیوار شومینه تان استفاده کنید . رومیزی میز ناهارخوری تان را به رنگ قرمز کنید . توصیه می شود که از گل های پاییزی قرمز رنگ برای تزیین میزتان استفاده کنید .

زمانی که هوا رو به سردی می رود چیدمان اتاق نشیمن تان را به شومینه تان نزدیک نمایید . شما با دیدن آتش درون شومینه می توانید گرما را حس کنید . شما می توانید تلویزیون تان را در قسمت بالایی شومینه نصب کنید .

یکی از رنگ هایی که در این فصل به چشم می آید رنگ نارنجی می باشد . شما می توانید از رنگ نارنجی برای دیوار اتاق خواب تان استفاده کنید . کوسن های طرح دار به این رنگ هم می تواند به دکور پاییزی تان نما دهد .

چگونه گوشه های اتاق مان را تزیین کنیم ؟

چیدمان قسمت های مختلف خانه می تواند بر روی روحیه افراد بسیار تأثیر بگذارد شما می توانید با استفاده از ایده هایی که آن ها را به شما معرفی خواهم کرد گوشه های اتاق تان را درست کنید .

چه دکوراسیونی می تواند باعث زیباتر شدن گوشه های اتاق گردد ؟

فرقی نمی کند که متراژ خانه تان 700 متر بالای یک برج 20 طبقه بوده باشد و چه آپارتمان نقلی داشته باشید . خانه ها شبیه به هم می باشند . همه شان اگرچه مهندس و معمار خوبی را داشته اند اما باز هم فضاهایی وجود دارد که بدون استفاده باقی مانده اند . برای مثال فرورفتگی داخل دیوار و یا کنجی که میان پنجره و کمدها قرار گرفته است . در این گونه مواقع باید مانند یک طراح دکوراسیون به دنبال ایده های خوب و نابی بگردید و بتوانید فضاهای خالی را به بهترین حالت پر کنید .

رادیاتورها را در گوشه های خانه تان پنهان کنید .

یکی از بزرگ ترین مشکلات طراحی داخلی رادیاتورها می باشند . این گونه وسایل گرما زا به صورت ناخواسته در خانه فضاهایی را ایجاد می کنند که با هیچ وسیله ای نمی توان آن ها را پر کرد و سروسامان داد . در این گونه مواقع بهترین کار این است که از تابلوهای بزرگ و کوچک کمک بگیرید . البته در صورتی که فاضی بالای رادیاتورهای تان زیاد است می توانید یک کتابخانه دیواری تعبیه نمایید . تنها راه استفاده از دیوارهای خالی در قسمت بالای رادیاتورها همین است در غیر این صورت هر تلاش شما بیهوده خواهد بود .

برای پر کردن گوشه های خانه تان می توانید از صندلی های آویزان استفاده کنید .

چند سالی است که این نوع صندلی ها در بازار مبلمان و دکوراسیون طرفداران بسیاری را به خودش جلب نموده است . آن ها اعتقاد دارند که این نوع صندلی ها که در زمان کودکی ما همان ننوها بودند می توانند اعصاب را آرام کنند . تنها مشکل آن ها این است که بعد از نشستن بر روی آن ها هرکسی نمی تواند آن ها را بی حرکت نگه دارد .

طراحان داخلی اکثرا به ظاهر این نوع صندلی ها توجه می کنند تا به کارکرد آن ها . این نوع صندلی ها از جنس های متفاوتی نیز ساخته می شوند . از مدل های چوبی و فلزی گرفته تا مدل های حصیری ، شیشه ای و پارچه ای . معمولاً این نوع صندلی ها را توسط یک طناب مقاوم به حلقه ای که از قبل در قسمت سقف خانه پیچ شده است وصل می نمایند . بهترین فضا برای استفاده ی آن ها نیز کنج خانه ها می باشد . اکنون اگر کسی دل و جرأت آن را دارد از این وسیله استفاده می کند و یا این که از ظاهر زیبای این وسیله لذت می برد .

در زمان های گذشته چای تنها چای سیاه بود که افراد با ریختن هل و دارچین آن را خوش طعم تر می کردند . دم کردن چای نیز برای خودش بساطی داشت انواع سماور، قوری و کتری ها در مدل های مختلف . اما امروزه چای سازهای مدرنی وارد بازار شده اند که کار دم کردن انواع چای ها را بسیار ساده کرده اند .

کیسه ای شدن چای ها هم باعث شده است که جمعیت چای خورها بسیار بیش تر از قبل شود . به طوری که در مهمانی ها میزبان ها با انواع چای ها از میهمان های خودشان پذیرایی می کنند . در صورتی که شما هم چای فراوانی را می نوشید و فضای خالی در آشپزخانه تان وجود دارد می توانید به جای فکر کردن به یک دکور خاص از یک چای ساز در آن ناحیه استفاده کنید .
برای جمع کردن خرده ریزهای تان در گوشه خانه از طبقه بندی هایی که درست می کنید استفاده نمایید .

امروزه کمدها دارای طبقاتی بسیار بزرگ هستند که می توان از هر سانت آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد . حال اگر خانواده ای دارای خرت و پرت های بسیاری است باید با استفاده از یکی از کنج ها برای جا دادن این گونه وسایل استفاده نماید . برای مثال خودکار، سررسیدهای تقویم ، شارژ موبایل و … وسایلی هستند که درهرخانه ای حداقل دو الی سه نفری به آن ها نیاز خواهند داشت . در این گونه موارد توصیه می شود که از کنج های خالی خانه تان استفاده کنید و آن نواحی را به محلی برای نگه داری این گونه وسایل تان مبدل سازید .

از گلدان های کوچ برای تزیین گوشه های خانه تان استفاده کنید .

برای پر کردن فضای خالی نیازی به گلدان های بزرگ نیست از گلدان های کوچک نیز می توانید استفاده نمایید شما با استفاده از گلدان های کوچک می توانید کلی ایده به خرج دهید . برای مثال چیدن چندین کاکتون درکنار هم دیگر و قرار دادن آن برروی یک نیمکت چوبی .

همچنین می توانید از تزیینات سقف کاذب کناف استفاده نمایید.

در صورتی که خانه تان بزرگ است می توانید از گلدان های بزرگ نیز استفاده نمایید .

از رخت آویزها برای گوشه اتاق خواب تان می توانید استفاده نمایید .
بخشی از اتاق خواب تان را به اتاق کارتان اختصاص دهید .
از وسایل قدیمی تان برای تزیین گوشه های خانه تان می توان استفاده کنید .